czerwiec7 , 2023

  Jak założyć własny biznes?

  Popularne

  Jakie tanie zestawy Lego Harry Potter do 200 złotych wybrać?

  Lego Harry Potter to linia zabawek konstrukcyjnych, która pozwala...

  Branże przyszłości – polecane zawody przyszłości

  Każdy z nas chciałby mieć stabilną, dobrze płatną i...

  Basen jak z bajki – oświetlenie basenowe

  Basen to marzenie wielu osób. Dzięki niemu można zadbać...

  Jak inwestować pieniądze?

  Nie od dziś wiadomo, że...

  Niejednokrotnie duża część z nas myśli o tym, w jaki sposób założyć własny biznes torując dla siebie drogę na przyszłość. Jest to z pewnością najtrudniejsza i wyboista droga do osiągnięcia sukcesu. Często również decydujemy się na otworzenie własnej działalności nie mając na ten temat kompletnie pojęcia.

  Oczywiście zdarzają się przypadki w których taka niewiedza pozwoliła niektórym w ogóle podjąć decyzje o działaniu. Gdyby te osoby wiedziały wcześniej na jakie ryzyko się piszą być może nigdy nie zdecydowałyby się na jego otworzenie.

  Z czym wiąże się własny biznes?

  Przede wszystkim powinniśmy być świadomi tego, że jako właściciel firmy bądź jakiejkolwiek własnej działalności nie będziemy pracować mniej niż na etacie. Co więcej będziemy pracować dużo więcej, a w dodatku będziemy zmuszeni rozwiązywać problemy na wielu płaszczyznach i planować działania całej pracy na kilka tygodni do przodu.

  Oczywiście wygląda to znakomicie gdy się o tym mówi, jednak w praktyce jest to ciężki kawałek chleba wymagający od nas wielu wyrzeczeń oraz nieprzespanych nocy. Jednocześnie pamiętajmy, że aby coś osiągnąć musimy liczyć się z taką ceną jaką przyjdzie nam za to zapłacić. Z pewnością gra jest warta świeczki i włożonego wysiłku, ponieważ po wielu latach cały wysiłek się zwróci.

  Co na to statystyki?

  Statystyki jasno pokazują, że jedynie niewielki procent otwieranych działalności jest w stanie przetrwać pierwsze kilka miesięcy. To wszystko z jednego głównego powodu, którym są oszczędności. Pierwsze miesiące działania firmy nigdy nie są dobre, zazwyczaj zawsze generują lekkie straty dlatego powinniśmy mieć oszczędności.

  Jak twierdzą specjaliści oraz osoby które osiągnęły wcześniej sukces, powinniśmy przed otwarciem firmy posiadać pieniądze na pół roku do przodu. To jest minimum jakie powinniśmy spełnić aby zabezpieczyć własną działalność i zwiększyć szansę na jej rozwinięcie. Właśnie takie niewielkie elementy potrafią robić różnice i decydować o sukcesie lub klęsce. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj