styczeń28 , 2023

  Jak założyć własny biznes?

  Popularne

  Pomysły na biznes online na rok 2022 i 2023

  Chcesz otworzyć swój własny biznes online? Chcesz na nim...

  Czym jest i jak działa prawo przyciągania?

  W tym artykule porozmawiamy sobie troszkę na temat prawa...

  Czy warto założyć własną działalność gospodarczą? Kilka pomysłów na biznes

  Założenie działalności gospodarczej to nie tylko jedna decyzja. I...

  Jak zmobilizować dziecko do nauki?

  W ostatnich kilku dekadach pojawił się nowy trend w...

  Nowoczesne technologie – ogólnie

  Nowoczesna technologia coraz częściej daje o sobie znać. Nie...

  Niejednokrotnie duża część z nas myśli o tym, w jaki sposób założyć własny biznes torując dla siebie drogę na przyszłość. Jest to z pewnością najtrudniejsza i wyboista droga do osiągnięcia sukcesu. Często również decydujemy się na otworzenie własnej działalności nie mając na ten temat kompletnie pojęcia.

  Oczywiście zdarzają się przypadki w których taka niewiedza pozwoliła niektórym w ogóle podjąć decyzje o działaniu. Gdyby te osoby wiedziały wcześniej na jakie ryzyko się piszą być może nigdy nie zdecydowałyby się na jego otworzenie.

  Z czym wiąże się własny biznes?

  Przede wszystkim powinniśmy być świadomi tego, że jako właściciel firmy bądź jakiejkolwiek własnej działalności nie będziemy pracować mniej niż na etacie. Co więcej będziemy pracować dużo więcej, a w dodatku będziemy zmuszeni rozwiązywać problemy na wielu płaszczyznach i planować działania całej pracy na kilka tygodni do przodu.

  Oczywiście wygląda to znakomicie gdy się o tym mówi, jednak w praktyce jest to ciężki kawałek chleba wymagający od nas wielu wyrzeczeń oraz nieprzespanych nocy. Jednocześnie pamiętajmy, że aby coś osiągnąć musimy liczyć się z taką ceną jaką przyjdzie nam za to zapłacić. Z pewnością gra jest warta świeczki i włożonego wysiłku, ponieważ po wielu latach cały wysiłek się zwróci.

  Co na to statystyki?

  Statystyki jasno pokazują, że jedynie niewielki procent otwieranych działalności jest w stanie przetrwać pierwsze kilka miesięcy. To wszystko z jednego głównego powodu, którym są oszczędności. Pierwsze miesiące działania firmy nigdy nie są dobre, zazwyczaj zawsze generują lekkie straty dlatego powinniśmy mieć oszczędności.

  Jak twierdzą specjaliści oraz osoby które osiągnęły wcześniej sukces, powinniśmy przed otwarciem firmy posiadać pieniądze na pół roku do przodu. To jest minimum jakie powinniśmy spełnić aby zabezpieczyć własną działalność i zwiększyć szansę na jej rozwinięcie. Właśnie takie niewielkie elementy potrafią robić różnice i decydować o sukcesie lub klęsce. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj