marzec5 , 2024

  Jak inwestować pieniądze?

  Popularne

  Tor Toruń: Tradycja połączona z Nowoczesnością

  Tor wyścigowy w Toruniu, zlokalizowany w sercu jednego z...

  Jesień tuż tuż – to dobry czas na przeprowadzkę

  Jesień to dobry czas na przeprowadzkę. Wielu z nas...

  Morele we własnym ogrodzie? Czy to możliwe?

  Morele od lat wykorzystywane są w kuchni. Można przyrządzić...

  Nie od dziś wiadomo, że nieopłacalne jest trzymanie pieniędzy na koncie. Galopująca inflacja, koronawirus czy wojna na Ukrainie sprawiły, że ludzie masowo zaczęli wyciągać pieniądze ze swoich kont i zaczęli poszukiwać nowych sposobów inwestycji.

  W co inwestować swoje pieniądze, aby ich nie stracić?

      Jednym z najstarszych sprawdzonych sposobów inwestycji pieniędzy jest zakup nieruchomości takich jak mieszkania czy zakup gruntów rolnych. W obu przypadkach nieruchomości można wynająć lub wydzierżawić. Przez wybuch wojny na Ukrainie ceny wynajmu mieszkań osiągnęły zawrotną kwotę. Ponadto wydzierżawiając nieruchomości rolne lub wynajmując mieszkanie z tego tytułu dostajemy natychmiastowy zwrot gotówki, powiększając tym samym swoje oszczędności. Zakup nieruchomości daje nam pewność gwarancji ceny, bowiem rzadko kiedy zdarza się, aby ich cena podlegała obniżeniu.

  Złoto , kryptowaluty , obligacje

  Inwestując w złoto również nie stracisz swoich oszczędności. Bardzo popularnym sposobem inwestycji szczególnie wśród ludzi młodych są kryptowaluty. Jednak ten rodzaj inwestycji wymaga troszkę większej wiedzy. Odradzamy inwestycje w obligacje Skarbu Państwa, zakup akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych lub funduszy inwestycyjnych. W trudnych warunkach ekonomicznych jest to mało opłacalne lub czas oczekiwania na zwrot zysku jest bardzo długi.

  Nieruchomości

      Trzymając pieniądze na koncie przy bardzo niskim oprocentowaniu co miesiąc zyskamy bardzo drobne kwoty, które przy wysokiej inflacji nie dadzą nam gwarancji bezpieczeństwa finansowego. Bardzo modne stało się również kupno mieszkań przy inwestycji środków własnych oraz w przypadku braku części kwoty zaciągnięcie kredytu oraz jego spłata pieniędzmi pochodzącymi z najmu.

  Skorzystaj z poradnika

     Jeżeli jednak nie posiadamy początkowego kapitału, który pozwoliłby nam na jakieś większe inwestycje to obecnie istnieje wiele poradników dostępnych on-line, które udzielą nam wskazówek jak sprytnie pozyskać dodatkową gotówkę i jak zarządzać swoimi pieniędzmi.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj