kwiecień20 , 2024

    Czy jesteśmy tolerancyjni?

    Popularne

    Jak znaleźć hobby?

    Bez wątpienia posiadanie hobby w życiu jest bardzo ważne....

    Odbuduj i Uśmiechnij Się: Regeneracja Kości w Stolicy Polski

    Uśmiech to nasza wizytówka, a zdrowe zęby to klucz...

    Konsole mobilne – co oferuje nam rynek?

    Miłośników grania na konsoli nie brakuje. Oprócz cieszących się...

    Prezent i odporność w jednym – kosze prezentowe

    Wręczanie prezentów, choć przyjemne, nierzadko nastręcza wiele problemów. Co...

    Pomysły na budżetową randkę

    Nie bój się spędzić wieczoru ze swoją znaczącą osobą,...

    Większość z nas na to pytanie odpowie twierdząco. Jednak czy faktycznie tak jest? Pomimo wielu zapewnień i deklaracji w przypadku, czy gdy w naszym otoczeniu pojawi się osoba homoseksualna lub o odmiennych poglądach politycznych będziemy w stanie to uszanować.

    Czym jest tolerancja?

    Tolerancja najogólniej mówiąc to poszanowanie odmienności innych ludzi od nas. W Polsce bardzo długo istniały zaściankowe poglądy na temat innej wiary, seksualności, poglądów politycznych lub wyglądu zewnętrznego. Można było odczuć, że głównym hasłem kierującym ludźmi było „albo jesteś z Nami, albo przeciwko Nam”. Dopiero napływ kultury zewnętrznej, dostęp do mediów społecznościowych sprawił, że Polacy zaczęli zmieniać swoje podejście do innych osób. W miastach naturalną rzeczą jest, że osoba z tatuażami, kolorowymi włosami lub kolczykami w nosie czy uchu nie jest postrzegana jako ktoś inny i gorszy.

    Zaczęła zmieniać się również mentalność ludzka w stosunku do ludzi homoseksualnych. Wszelkie występki związane z brakiem tolerancji na tym tle są surowo karane. Osoby te coraz częściej manifestują swoje uczucia i poglądy. Jednak biorąc pod uwagę prawa mniejszości Nasz kraj pozostaje bardzo daleko w tyle w stosunku do krajów Europejskich. Media coraz częściej promują zachowania tolerancyjne, nakłaniając do udziału w warsztatach  i szkoleniach. 

    Jacy powinniśmy być?

    Główną zasadą, którą zawsze powinniśmy się kierować przy zachowaniu wobec osób trzecich jest traktowanie innych tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś z naszych bliskich osób może być osobą homoseksualną, zmienić wiarę na inną niż katolicka. Jak wtedy się zachowasz? Znając tą osobę od wielu lat i lubiąc ją nie zniechęcimy się do niej tylko z powodu jego innej orientacji czy wiary. Odmienność nie musi być problemem dzięki temu będziemy mieli możliwość rozmawiania ze sobą na inne tematy. Coś co nas potencjalnie powinno dzielić może zacząć nas łączyć.

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj