czerwiec7 , 2023

  Czy jesteśmy tolerancyjni?

  Popularne

  Jakie tanie zestawy Lego Harry Potter do 200 złotych wybrać?

  Lego Harry Potter to linia zabawek konstrukcyjnych, która pozwala...

  Branże przyszłości – polecane zawody przyszłości

  Każdy z nas chciałby mieć stabilną, dobrze płatną i...

  Basen jak z bajki – oświetlenie basenowe

  Basen to marzenie wielu osób. Dzięki niemu można zadbać...

  Jak inwestować pieniądze?

  Nie od dziś wiadomo, że...

  Większość z nas na to pytanie odpowie twierdząco. Jednak czy faktycznie tak jest? Pomimo wielu zapewnień i deklaracji w przypadku, czy gdy w naszym otoczeniu pojawi się osoba homoseksualna lub o odmiennych poglądach politycznych będziemy w stanie to uszanować.

  Czym jest tolerancja?

  Tolerancja najogólniej mówiąc to poszanowanie odmienności innych ludzi od nas. W Polsce bardzo długo istniały zaściankowe poglądy na temat innej wiary, seksualności, poglądów politycznych lub wyglądu zewnętrznego. Można było odczuć, że głównym hasłem kierującym ludźmi było „albo jesteś z Nami, albo przeciwko Nam”. Dopiero napływ kultury zewnętrznej, dostęp do mediów społecznościowych sprawił, że Polacy zaczęli zmieniać swoje podejście do innych osób. W miastach naturalną rzeczą jest, że osoba z tatuażami, kolorowymi włosami lub kolczykami w nosie czy uchu nie jest postrzegana jako ktoś inny i gorszy.

  Zaczęła zmieniać się również mentalność ludzka w stosunku do ludzi homoseksualnych. Wszelkie występki związane z brakiem tolerancji na tym tle są surowo karane. Osoby te coraz częściej manifestują swoje uczucia i poglądy. Jednak biorąc pod uwagę prawa mniejszości Nasz kraj pozostaje bardzo daleko w tyle w stosunku do krajów Europejskich. Media coraz częściej promują zachowania tolerancyjne, nakłaniając do udziału w warsztatach  i szkoleniach. 

  Jacy powinniśmy być?

  Główną zasadą, którą zawsze powinniśmy się kierować przy zachowaniu wobec osób trzecich jest traktowanie innych tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś z naszych bliskich osób może być osobą homoseksualną, zmienić wiarę na inną niż katolicka. Jak wtedy się zachowasz? Znając tą osobę od wielu lat i lubiąc ją nie zniechęcimy się do niej tylko z powodu jego innej orientacji czy wiary. Odmienność nie musi być problemem dzięki temu będziemy mieli możliwość rozmawiania ze sobą na inne tematy. Coś co nas potencjalnie powinno dzielić może zacząć nas łączyć.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj