czerwiec7 , 2023

  Branże przyszłości – polecane zawody przyszłości

  Popularne

  Jakie tanie zestawy Lego Harry Potter do 200 złotych wybrać?

  Lego Harry Potter to linia zabawek konstrukcyjnych, która pozwala...

  Branże przyszłości – polecane zawody przyszłości

  Każdy z nas chciałby mieć stabilną, dobrze płatną i...

  Basen jak z bajki – oświetlenie basenowe

  Basen to marzenie wielu osób. Dzięki niemu można zadbać...

  Jak inwestować pieniądze?

  Nie od dziś wiadomo, że...

  Każdy z nas chciałby mieć stabilną, dobrze płatną i przyszłościową pracę. Na przestrzeni lat bardzo wiele zawodów samoczynnie zanikło ze względu na brak zapotrzebowania na wykonywanie pewnych czynności. Wielu z nas nawet nie wie czym kiedyś zajmował się zdun, pucybut czy garncarz. Szukając pracy lub podnosząc swoje kwalifikacje bardzo często kierujemy się w zawody lub umiejętności, które dadzą nam pewniejszą przyszłość. Stopniowo odchodzimy od studiowania w stronę kursów i szkoleń. W związku z ostatnimi wydarzeniami takimi jak epidemia koronawirusa lub wojna na Ukrainie nasze myślenie uległo gruntownej zmianie. Szukamy stabilizacji i dużo lepszych warunków płacowych. 

  Szukanie rozwiązań

  Wybuch wojny na Ukrainie, oraz braki w surowcach opałowych oraz ekologia sprawiły, że wszyscy zaczęliśmy szukać alternatywnych rozwiązań grzewczych. Branża energii odnawialnej zyskała bardzo na popularności między innymi, dzięki wielu dofinansowaniom unijnym. Na rynku stale poszukiwani są specjaliści posiadający fachową wiedzę do sprzedaży produktów, montażyści, a w przyszłości w miarę upływu czasu pracownicy serwisowi.

  Praca w OZE

  Praca z odnawialnymi źródłami energii jest zawodem stale rozwijającym się, jednak i rynek szkoleniowy bardzo szybko przystosował się do nowej rzeczywistości. Możemy więc przebierać w wielu ofertach szkoleń branży OZE, bardzo często darmowych lub umożliwiających skorzystanie z dopłaty pochodzącej ze środków unijnych. Osoby pracujące w branży odnawialnych źródeł energii podkreślają, że najważniejszym jej aspektem jest duża mobilność, wysokie zarobki, oraz wiele ofert pracy ze względu na bardzo niską liczbę pracowników specjalistów z tej dziedziny. 

  Branża IT

  Kolejną bardzo popularną  i przyszłościową branżą jest IT. Wzrost popularności pracy zdalnej przyciągnął wiele osób. Do wykonywania tego zawodu jednak bardzo często są potrzebne umiejętności, które jednak możesz również nabyć zdalnie. Internet jest przepełniony darmowymi szkoleniami, wskazówkami i filmami. Przy odrobinie chęci i dużej kreatywności myślę, że w ciągu roku możesz zostać specjalistą w branży IT. A jest z czego wybierać możesz zostać programistą,  specjalistą od data science, UX Designer, testerem programowania, rekruterem IT lub grafikiem. Pomimo wielu chętnych zapotrzebowanie nadal stale rośnie, bowiem i branża bardzo szybko i dynamicznie się rozwija. Jest to branża wybierana bardzo chętnie ze względu na wysokie zarobki oraz możliwość pracy zdalnej. 

  W związku z rozwojem branży IT i pracą zdalną rośnie również zapotrzebowania na pracowników kontroli, księgowości i administracji w trybie on-line. Osoby pracujące już wcześniej w tych zawodach mogą mieć nie lada problem z przekwalifikowaniem się do pracy w chmurze. Jednak coraz więcej firm wybiera opcję prowadzenia firmy bez wynajmowania biura, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności. 

  Warto szukać ofert pracy zdalnej w zawodach przyszłościowych dających możliwości rozwoju, wysokie zarobki oraz gwarancję zatrudnienia. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj